
| isbn: | 9789056375287 |
|---|
| prijs: | € 29,95 |
|---|
| uitvoering: | gebonden, 592 pag. |
|---|
De sprookjes van Grimm
De sprookjes van Grimm zijn niet weg te denken uit onze samenleving. Tussen de beroemde begin- en eindzinnen ‘er was eens...' en ‘ze leefden nog lang en gelukkig' spelen zich talloze avonturen af waarin hordes kabouters, kwaadaardige wolven, toverfeeën en boze stiefmoeders figureren. Maar bijna altijd weet het goede (hoewel soms op het nippertje) het kwade te overwinnen, en kan het kind gerust gaan slapen.
Sinds 2006 is er de nieuwe Grimm: een uitvoering die oogt als een prentenboek; een boek waarmee kinderen niet alleen kunnen wegdromen bij de betoverende verhalen, maar waarin ook op iedere pagina een illustratie te zien is, waarbij geen twee prinsessen hetzelfde zijn en ieder sprookje zijn eigen sfeer heeft.
Voor deze bijzondere uitvoering maakte Charlotte Dematons honderden fullcolour illustraties - soms paginagroot, een geheel vormend met de tekst, soms kleine miniatuurtjes die losjes door de sprookjes zijn gestrooid.
Ria van Hengel maakte een geheel nieuwe vertaling van de complete oorspronkelijke Duitse uitgave, waarbij zij erin geslaagd is de sprookjes op een heldere, toegankelijke manier te verwoorden zonder dat de rijke beeldtaal van de oorspronkelijke tekst verloren is gegaan.
andere boeken van Gebroeders Grimm en Charlotte Dematons:

De sprookjes van Grimm - special…
andere boeken van Charlotte Dematons:

A Thousand Things about Holland
De gele ballon
De gele ballon
De gele ballon
Duizend dingen over Nederland
Ga je mee?
Holland + A Thousand Things abou…
Nederland
Nederland + Duizend dingen over …
Sinterklaas
Sinterklaas
Tobber
vertelplaten Raf
vloerboek Sinterklaas
Waar is Assepoester?
andere boeken met Charlotte Dematons:

De tuinen van Dorr
Holland
Nachtverhaal
Raf
Vloerboek De gele ballon
De sprookjes van Grimm
Bekroningen
De sprookjes van Grimm ontving in 2006 een Zilveren Griffel én een Zilveren Penseel.
Lees hier het rapport van de jury:
Het is een lijvig boekwerk, Grimm, de volledige uitgave van de 200 sprookjes van de gebroeders Grimm, vertaald door Ria van Hengel, fraai uitgegeven door uitgeverij Lemniscaat en van prachtige illustraties voorzien door Charlotte Dematons.
Nooit eerder zagen we de sprookjes van Grimm zo rijk geïllustreerd. In een bonte variatie van traditioneel vakwerk trekken de sprookjesfiguren aan het oog van de lezer voorbij. Soms minutieus verborgen in het duister van het woud, zoals Charlotte al eerder sprookjesfiguren verborg in De gele ballon, dan weer op groot formaat, als de toekijkende oude mannen op de bank bij het kasteel van Doornroosje, handen over de bolle buik, die de verrichtingen van de prins gadeslaan.
De platen zijn zorgvuldig gekozen en samengesteld, telkens met oog voor detail en volop ruimte biedend voor de sfeer van ieder sprookje. Perspectiefkeuze, plaatsing van de illustraties en kaders wisselen mee. Het woelige water van de zee biedt een sprookjestekst een blauwgroene paginavullende achtergrond; een uitgeholde raap met zes muisjes bespannen snelt zó de bladzijde af, op weg naar een sprookjesachtige toekomst. Gecentreerd op een pagina trekt de oude vrouw die een koningsdochter door het water draagt alle aandacht, terwijl de zes dienaren van de koningszoon die zijn geluk beproeft allen hun plekje vinden tussen, langs en onder de tekst, zwierig en prominent aanwezig.
Of het nu magische verschijningen zijn, gezellige dienstbodes of een soldaat die zich het hoofd breekt over de volgorde van botten in een geraamte, Dematons tovert ze met haar penseel allemaal tevoorschijn alsof ze springlevend zijn. Naar de eis van oude sprookjes gehuld in het jasje van het verleden, maar volop aanwezig. Landschapjes en interieurs zijn van vroegere tijden, maar zeer herkenbaar en uitnodigend tot kijken.
Humor, mysterie, angst en plezier, wreedheid en ware liefde, ze zijn er. Iedere bladzijde biedt nieuw kijkplezier van een constante kwaliteit. De uiterste aandacht die de illustratrice heeft voor al haar platen, groot of klein, als plaat of als verluchtiging bedoeld, kenmerkt deze uitgave. Het is een uniek project, door Dematons' zorg en talent gemaakt tot een ware klassieker, een rijk bezit voor iedere boekenliefhebber. De jury kent het dan ook graag een Zilveren Penseel toe.
Een hele eer
Grimm kreeg een eervolle vermelding in de lijst 'Beste boeken van het begin van deze eeuw' in de categorie Onderbouw basisschool.
Volkskrant-recensent Pjotr van Lenteren zette in dit overzicht de boeken op een rijtje 'die het eerste decennium van deze eeuw de moeite waard maakten. En die een langer leven verdienen.'